İnşaat Güvenlik Sistemleri

Delinatör Montajı

Delinatör Montajı

Delinatör, esnek plastik malzemeden üretilmekte olup genellikle şerit ayırıcı olarak iş sahaları, otopark ve site içinde kullanılmaktadır. Delinatörler genellikle turuncu renkte olup kırmızı, sarı, siyah ve beyaz gibi farklı renkleri de bulunmaktadır. Delinatörler farklı uzunluk ve kalınlıkta olup kullanılacak alana göre uzunluk tercih edilmektedir. Delinatör 30 cm daha çok cadde ve sokak içinde araç park edilmemesi gereken noktalara montajı yapılmaktadır. Delinatör 45 cm ve delinatör 75 cm ise genellikle otopark içinde park alanlarını yönlendirmek, otopark girişinde şeritleri belirlemek ve şantiye girişlerinde iş makinalarını yönlendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Delinatör 100 cm ise genellikle şehir dışı trafiğinde yol yapım çalışmalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Delinatör montajı için ürün üzerinde bulunan 4 delik sayesinde 4 dübel ve vida ile birlikte istenilen zemin üzerine rahatlıkla monte edebilirsiniz. Delinatöre aşırı yüklenme olmadığı sürece uzun süre kullanılabilecek dayanıklı bir yapıya sahiptir. Delinatörlerin alt kısmına kısa taban ve uzun taban takarak tabanlı şerit ayırıcı olarak da kullanabilirsiniz. Delinatör üzerinde bulunan reflektif bant görüş açısını arttırmaktadır. Delinatör fiyatları ise özelliklerine göre değişim göstermektedir.

Metal Delinatör Nedir?

Metal delinatör, açık ve kapalı alanlarda trafiği düzenlemek amacıyla zemine sabitlenerek kullanılan metal malzemeden üretilen sınır ayırıcıdır. Yuvarlak, dikdörtgen veya farklı geometrik şekillerde olabilir. Sabit duba, metal baba olarak da isimlendirilir. Metal profilden üretilebileceği gibi, paslanmaz malzemeden de üretilebilir. Kolay fark edilmesi için üzerine reflektif bant uygulanmaktadır. Bazı ürünlerde güneş enerjili ledli flaşör veya elektrikli ledli flaşörle birlikte kullanılarak daha dikkat çekici olması sağlanır.

Metal Delinatör Özellikleri Nedir?

Metal dubaların çarpmalara karşı dayanıklı olması amacıyla yeterli sac kalınlığına sahip olması gerekmektedir. Ayrıca zemine bağlantı yapılan ayağın, iyi kaynak yapılmış olması gerekmektedir. Metal delinatör zemine dübel vida ile sabitlenebileceği gibi daha dayanıklı olması için ankrajlı olarak da uygulanabilir. Sabit dubaların minimum yüksekliğinin yaya ve araç sürücüsü tarafından fark edilecek ebatta olması gerekmektedir. Minimum 45 cm ve üzeri ölçüler tercih edilmelidir. Malzeme çapının en az 6 cm olması gerekmektedir. 7 cm ve üzeri kalınlıklar sağlamlık için daha idealdir.

Kişisel Yatar Park Bariyeri; Otopark direği veya yatar bariyer direk olarak da adlandırılmaktadır. Açık veya kapalı bütün otoparklarda, bina girişlerinde, mağaza önlerinde ve araç park ihlalini önlemek amacı ile tüm mekanlarda uygulanan pratik bir üründür. Özellikle bina sakinleri arasında yaşanan park sorunları nedeniyle bu ürün tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir